Lázně Evženie, Klášterec nad Ohří

Klášterec nad Ohří je proslulý výrobou porcelánu, ale i lázněmi s názvem Evženie (podle zde objeveného léčivého pramene). Lázně byly v Klášterci v provozu už od konce 19. století, od 1. poloviny 20. století začaly však pozvolna chátrat, aby nyní ve zrekonstruované podobě obnovily po letech svou činnost.

Zámek Klášterec Starý Klášterec

Lázně Evženie leží v centru mezi přírodními dominantami – zámeckým parkem, lázeňským parkem a hradní zříceninou Šumná. Vlastní místo se přitom nachází v klidové části historického centra města na levém břehu řeky Ohře. Okolní terén je charakterizován mimořádně cenným přírodním územím s vyvinutou údolnicí řeky Ohře, na jednom břehu ohraničeném Doupovskými vrchy a na druhém břehu úpatím Krušných hor.

Pramen Kolonáda

Lázeňský dům Evženie nyní nabízí řadu léčivých procedur a pobytů typu wellness. V lázeňském domě Evženie se mohou hosté těšit na krytý bazén, vybavení pro hydromasáže, různé druhy koupelí, elektroléčbu, saunu, balneoprovozy, další rehabilitační procedury a wellness relaxační zařízení. Ve stáčírně minerálních vod lze ochutnat tři prameny. Známý minerální pramen Evženie byl nalezen roku 1883 a o několik let později byl vyhlášen léčivým pramenem.

Restaurace Peřeje Restaurace Peřeje

Stravování v Lázních Evženie je zajištěno v restaurantu Peřeje, kde je možno čerpat polopenzi i plnou penzi. Po dohodě je možné zajistit i dietní stravování klientů. Snídaně, která je součástí ubytování i jednotlivých pobytů je podávána v kavárně Café Wellness.

Koupel Masáž

V Lázních Evženie se můžete těšit na následující wellness procedury: hydromasážní koupel, perličková koupel, přísadová koupel, zábal z mořských řas, anticelulitidní zábal, podvodní masáž, klasická masáž, regenerační masáž, aroma masáž, indická masáž hlavy, reflexní terapie dlaně a plosky nohy, amma masáž, anticelulitidní masáž, masáž lávovými kameny, thajská masáž, lymfatická drenáž, Dornova metoda, baňkování, oxygenoterapie, nordic walking, aqua – tonic, aqua – relax, ball – tonic, relaxace – sofrologie a všeobecná konzultace.

Bazén Bazén

V areálu Lázních Evženie dále naleznete:

  • Kosmetický salón
  • Kadeřnické studio
  • Pedikúra – STUDIO ZEN
  • Wellness Caffé
  • Restaurant Peřeje
  • Tenisový areál

V okolí lázní se nachází:

Zámek Klášterec nad Ohří cca 300m
Zámecký park cca 100m
Náměstí Dr. E. Beneše cca 300m
Kostel Nejsvětější Trojice cca 350m
Aquapark Klášterec 800m